امروز: چهارشنب 30 مرداد 1398 برابر با 21 آگوست 2019

موضوعات داغ
مسئول خبر

مسئول خبر

imam

دعوت از عموم برادران و خواهران عزیز
 
همایش بزرگ صیانت از حریم خانواده
و جشن بزرگ رضوی با حضور خادمان محترم و پرچم متبرک آستان قدس رضوی
 
 مولودی خوانی/سخنرانینمایش طنز/مسابقه های متنوع/ قرعه کشی عمومی برای حاضران در مراسم با جوایزی رنگارنگ و متنوع ویژه ی برندگان گرامی/برنامه های متنوع مذهبی، فرهنگی، هنری، ادبی و ....
 
زمان:
 
روز پنج شنبه ۲۰ تیرماه ساعت ۲۱/۳۰
 
مکان:
 
پارک فدک شهرستان بناب
یکشنبه, 05 خرداد 1398 10:05
به دنبال احداث گلخانه مکانیزه شهرداری در سال ۹۶ و بهره برداری از آن، با هدف تامین تمامی گل ها و درختچه های زینتی مورد نیاز سطح شهر، شهرداری بناب توانسته در این حوزه به خودکفایی برسد.
مهندس داداشوند مسؤل فضای سبز شهرداری بناب با بیان مطلب بالا، در ادامه گفته های خود افزود:
ما در سال ۹۶ با صرف هزینه ای بالغ بر ۳/۲۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال توانستیم با ارتقاء گلخانه سنتی شهرداری به سبک مکانیزه، برای تامین نیازهای گل و گیاه فضاهای سبز و پارکهای شهر که سالانه ۴/۵۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال هزینه تحمیل شهرداری می کرد گام های جدید و تاثیرگذاری را که می توانست این سازمان را به سمت و سوی خودکفایی هدایت نماید، برداریم که با احداث این گلخانه، واحد فضای سبز موفق شد ضمن بهره برداری از تجربیات کارشناسان مرتبط،در طی سال ۹۷ با بکارگیری ۳ نفر کارگر و یک نفر باغبان تعداد ۱۵۵۰۰۰ گلدان گل فصلی شامل: جعفری، ناز آفتابی، گازنیا، استئوسپروم، درخشنده، بنفشه، شب بو و ...را با ارزش ریالی ۴/۴۰۰/۰۰۰/۰۰۰ با صرفه جویی اقتصادی ۳/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال(ضمن کسر ۱/۴۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریالی هزینه شده برای خرید بذر، دستمزد کارگر و باغبان، هزینه آب، برق و گاز) تولید و مورد استفاده قرار دهد که در همین راستا، طبق قول مساعدی که به دستور شهردار محترم مبنی بر افزایش ۴ برابری تولیدات این گلخانه در سال ۹۸ داده ایم امیدواریم با تامین بذر مورد نیاز و کاشت به موقع آن تا پایان سال جاری بتوانیم در آینده نزدیک، با تولید مازاد بر نیاز شهرداری در این خصوص، تولیدات گل و گیاه خود را با قیمت مناسب در اختیار متقاضیان و شهروندان عزیز قرار دهیم.
 
 
 
 100034100037100036100035
 
 
 
 
شنبه, 21 ارديبهشت 1398 22:17
معاون شهردار بناب گفت: با وجود اینکه شورای اسلامی شهر و شهرداری جهت نوسازی بافت های ناکارآمد شهری پروانه رایگان صادر می کند اما مردم به دلیل هزینه های بالای نظام مهندسی تمایلی برای نوسازی منازل خود نشان نمی دهند.
 
به گزارش انعکاس بناب، علیرضا علی اصغری در جلسه ستاد باز آفرینی شهری شهرستان با بیان اینکه بناب در سال جاری به عنوان یکی از شهرهای مطرح استان در ارائه طرح های باز آفرینی وجذب اعتبارات معرفی شده است، اظهار داشت: این امر در سایه تعامل و هماهنگی بین اعضا ستاد بازآفرینی شهر بناب به دست آمده است که امسال باعث شد ۱۳ پروژه مهم در حوزه با آفرینی شهری برای این شهرستان تعریف شود.
 
معاون شهردار بناب هزینه های بالای نظام مهندسی را مانع اصلی نوسازی بافت های ناکارآمد شهری اعلام کرد و گفت: شورای شهر و شهرداری در حمایت از نوسازی مسکن در بافت های ناکارآمد شهری که یک طبقه پیلوت و دو طبقه مسکونی، پروانه ساخت را کاملا رایگان صادر می کند اما به دلیل هزینه های بالای نظام مهندسی این طرح با عدم استقبال مردم مواجه شده است.
 
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه اکثر اهالی ساکنین بافت های ناکارآمد شهری از قشر کم درآمد جامعه محسوب می شوند، پرداخت هزینه های بالای نظام مهندسی خارج از توان آنان می باشد لذا دولت می بایست در این راستا از روش های مختلف مثل ارائه تسهیلات کم بهره از این قشرحمایت کند.
 
دبیر ستاد بازآفرینی شهری بناب با اذعان بر اینکه محلات کوی پاسگاه، دیزج جنوبی، آغداش، رسالت و اکبرآباد در برنامه اجرایی آسفالت معابر از محل قیر رایگان سال ۹۷ قرار دارند، گفت: کارهای مقدماتی و زیر سازی این محله ها در حال انجام است که در اولین فرصت کار آسفالت ریزی نیز شروع خواهد شد.
 
وی افزود: همچنین شهرداری بناب کارهای تحقیقاتی و برآورد آسفالت محلات مرکزی شهر بخصوص بافت های فرسود و تاریخی را در دستور کار خود قرار داده است تا در صورت تخصیص قیر رایگان در سال جاری این نقاط نیز به سرعت آسفالت ریزی شوند.
شنبه, 21 ارديبهشت 1398 22:14
شهردار بناب تاخیر به وجود آماده در بازسازی سقف استخر شهرداری بناب را رفع پوسیدگی های سازه های اصلی آن عنوان کرد و گفت: این مکان ورزشی و تفریحی تا پایان خرداد ماه سال جاری شروع بکار خواهد کرد.
 
محبوب تیزپاز صبح امروز در گفتگو با خبرنگار انعکاس بناب، در خصوص عملیات بازسازی استخر شهرداری بناب گفت: سقف سوله این مکان از ابتدای برای استخر طراحی نشده است چراکه جنس آن متفاوت می باشد لذا همین علت باعث شد امروز این سقف تا حدود زیادی پوسیده شود.
 
شهردار بناب با بیان اینکه ابتدا قرا بود سقف کاذب استخر شهرداری بناب تعویض و بازسازی شود، تصریح کرد: بعد برداشتن سقف پوسیده و رسیدن به سازه های اصلی متوجه شدیم این سازه به همراه ستون های نگه دارنده اصلی خود دچار پوسیدگی بسیار زیادی شده اند که این موضوع کار بازسازی را تخصصی و وارد فاز جدیدی کرد.
 
وی افزود: در مرحله اول و پس از بررسی های انجام شده و به کار گیری کارشناسان برجسته استان قرار شد سقف این سوله به طور کامل با سازهای اصلی آن با اعتبار ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تعویض شود که این مقدار  هزینه نه در بودجه شهرداری تعریف شده بود و نه اینکه توان پرداخت آن وجود داشت.
 
تیزپاز نیاری به اجرای طرح جایگزین و ابتکاری جهت بازسازی سقف استخر شهرداری بناب با هدف کاهش هزینه ها اشاره کرد و گفت: در این طرح سعی داریم قسمت های پوسیده اما با قابلت تعمییر مجدد را با روش سندبلاست بازسازی و پوسیدگی های ها را برطرف کنیم و قسمت هایی که دچار پوسیدگی زیادی شده اند را تعویض کنیم.
 
کلیدار شهر بناب در پایان هزینه پیش بینی شده برای طرح بازسازی و تعمییر اساسی سقف استخر شهرداری را در حدود ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و گفت: امیدواریم با تلاش و همت تمام مجموعه شورای شهر و شهرداری این مجموعه را تا پایان خرداد ماه سال جاری راه اندازی کنیم.
دوشنبه, 26 فروردين 1398 16:34
 
 
 
با عرض تبریک اعیاد شعبانیه، به مناسبت  نیمه مبارک شعبان، شهرداری بناب با همکاری ستاد دعای ندبه شهرستان برگزار می کند:
 
 مراسم پرفیض دعای ندبه همراه با صرف صبحانه
 
زمان: ۹۸/۱/۳۰ روز جمعه ساعت ۷/۳۰ صبح
 
مکان: خیابان زرگران، مسجد میرغفور
 
اداره فرهنگی اجتماعی و روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر بناب

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت