امروز: دوشنبه 04 بهمن 1400 برابر با 24 ژانویه 2022

بایگانی (1486)

بایگانی

به گزارش روابط عمومی شهرداری بناب شهرداری بناب بر خلاف سالهای قبل که کار آسفالت ریزی را از تابستان آغاز می کرد امسال از فروردین ماه کار آسفالت ریزی و لکه گیری شهری بناب را شروع کرده است.

جواد نظام پرست بارها در گفتگو با رسانه صدای بناب اعلام کرده است که امسال شهرداری بناب عزم جدی ای برای آسفالت ریزی دارد و محلات هدف قطعا آسفالت خواهند شد.

لازم به ذکر است یکی از اصلی ترین گلایه مندی ها و خواسته مردم شریف شهر بناب بحث آسفالت است چرا که به حق طی سالیان اخیر در کم توجهی شهرداری و شورا به بحث آسفالت ریزی وضعیت کوچه ها و معابر اصلی و فرعی بناب بسیار اسفناک شده اند.

حال باید منتظر ماند و دید آیا وعده های شهرداری با حمایت شورا و تصویب بودجه مورد نظر برای آسفالت ریزی سال ۱۴۰۰ عملی خواهد شد و یا مثل همیشه بودجه تحقق نخواهد یافت و کار آسفالت ریزی نیمه تمام باقی خواهد ماند؟؟!!

انتهای پیام / داود زیبائی

به گزارش روابط عمومی شهرداری بناب فراخوان  طراحی  المان میدان امام حسین (ع) بناب به درخواست برخی از طراحان تمدید شد.


لذا از کلیه  هنرمندان،طراحان ومهندسین  معمار وسایر علاقه مندان دعوت بعمل می آید طرح های خودراهمراه باشرح نقشه های اجرایی حداکثر تاپایان آخرین روز کاری پانزدهم اردیبهشت 1400  به معاونت،علمی،فرهنگی و اجتماعی شهرداری بناب تحویل نمایند.


مشخصات طرح در کانال تلگرامی ،،سایت و اینستاگرام شهرداری درج شده است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری بناب صبح امروز همزمان با ۱۲ فروردین سالروز جمهوری اسلامی ایران با حضور شهردار بناب و روسای ادارات ورزش و جوانان و اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی به منظور گسترش فضای سبز و فرهنگ کاشت درخت، چهل اصل نهال توت، زبان گنجشک و سنجد در اطراف ورزشگاه کارگران شهرستان بناب غرس گردید.

شهردار بناب در حاشیه این مراسم با تأکید بر اینکه شهرداری بناب از شروع فصل بهار صدها نهال را در نقاط مختلف شهر بناب غرس کرده است، گفت: شهرداری بناب در نظر دارد با هدف افزایش فضای سبز در نقاط مختلف شهری تا حد امکان نسبت به کاشت نهال اقدام کند.

نظام پرستاری در پایان گفت: ارگان های دولتی و غیر دولتی و سایر عموم مردم که قصد کاشتن نهال در محوطه ادارات و  نقاط مختلف شهری بناب را دارند می توانند جهت همکاری، با شهرداری بناب در ارتباط باشند و نسبت به دریافت نهال اقدام کنند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری بناب جلسه شیخ رضا باقری بنابی نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی به همراه جواد نظام پرست شهردار بناب با معاونت عمرانی استانداری  در خصوص مشکلات شهرداری #بناب و تخصیص اعتبار برای اجرای آسفالت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری بناب، جواد نظام پرست در حاشیه این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار داشت:  شهدا از اولین روزهای انقلاب در تمام ایام سال به فکر خدمت رسانی به مردم بودند.

شهردار بناب با تاکید بر اینکه خدمت رسانی برای مردم برای شهدا روز تعطیل و غیر تعطیل نداشت گفت:  امروز نیز مسئولان می بایست  راه شهدا را ادامه بدهند و برای خدمت‌رسانی به آنها در تمام ایام تعطیل و غیر تعطیل پای کار باشند.

ودر پایان انتقال اهداف و آرمان های شهدای انقلاب به نسل های جوان را مهم عنوان کرد و گفت:  اینطور برنامه ها و حرکات می بایست همیشه برگزار شود تا یاد و خاطره شهدا همیشه برای مردم زنده نگه داشته شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری بناب جواد نظام پرست در حاشیه این مراسم با تاکید بر اینکه به تعداد شهدای شهرستان بناب ۲۷۳ نهال در بلوار پاسداران حد فاصل میدان معلم تا میدان پاسداران نهال کاری خواهد شد گفت: این کار با هدف حفظ یاد و خاطره شهدای شهرستان بناب انجام می شود.

شهردار بناب با تاکید بر اینکه زیباسازی فضای شهری بنا به یکی از مهم‌ترین اهداف شهرداری بناب است گفت: در همین راستا در نظر داریم در سال پیش روز تعداد بسیار زیادی نهال را در سطح شهر بناب غرص کنیم تا شاهد سرسبزی شهربناب باشیم.

وی در پایان با تاکید بر اینکه نهال ها با توجه به شرایط آب و هوای شهرستان بناب کاشت می شود گفت: این نهال ها توت کاکوزا هستند که با توجه به شرایط آب و هوایی به سرعت رشد پیدا می کنند و مقاوم هستند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری بناب ، بهنام صبوری در حاشیه مراسم با تاکید بر این‌که حفظ شادابی و پویایی طبیعت نیازمند همکاری و تعامل مردم و مسئولان است اظهار داشت: توسعه فضای سبز شهری شهرستان می بایست با همکاری مردم و سازمان‌های مردم نهاد به طور  گسترده تری انجام شود.

 

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان بناب با بیان اینکه به مناسبت گرامیداشت هفته درختکاری ۵ هزار اصل نهال به صورت کاملا رایگان در اختیار مردم و سازمان‌ها قرار می‌گیرد گفت: امیدواریم با این کار می‌توانیم در راستای کمک به گسترش فضاهای سبز در نقاط مختلف شهرستان کمک کرده باشیم.

 

وی افزود البته در تمام فصول سال نهال ها به صورت رایگان در اختیار مردم قرار می گیرد و همچنین سازمان منابع طبیعی نسبت به کاشت انواع  نهال متناسب با شرایط زیست محیطی بناب اقدام می‌کند.

شهرداری بناب در تشریح عملکرد و برنامه های شهرداری بناب برای سال آینده گفت: آسفالت ریزی معابر و خیابان های اصلی شهر بناب از الویت های این نهاد همزمان با شروع فصل کاری است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری بناب، جواد نظام پرست در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان بناب با تاکید بر اینکه طی ۵ ماه اخیر تلاش های بسیار زیادی برای زیبا سازی و رفع مشکلات شهری بناب انجام شده است، اظهار داشت: از زمان قبول سکان هدایت شهرداری بناب توسط بنده با توجه به شروع فصل بارش و سرما برخی از اقدامات زیباسازی شهر و همچنین عمرانی انجام شد.

وی افزود: طی پنج ماه اخیر در زمان بارش برف و باران کار برف‌روبی نمک پاشی و همچنین تمیز کردن جوی های آب توسط عوامل زحمتکش پرسنل شهرداری به خوبی انجام شد و خوشبختانه با فراهم کردن بعضی از زیرساخت ها شاهد آبگرفتگی در سطح شهر نسبت به سال های گذشته نبودیم.

شهردار بناب با بیان اینکه با وجود بارش باران و سرما ۲۸ محله در سطح شهر بناب طی چند ماه اخیر آسفالت‌ریزی شدند، گفت: قطعا اگر فرصت آب و هوایی اجازه می داد محلات بیشتری را آسفالت می‌کردیم اما با این وجود از ۵۵ محله هدف توانستیم ۲۸ نقطه را آسفالت ریزی کنیم که آمار خوب و جالبی در این برهه کوتاه زمانی به حساب می آید.

جواد نظام پرست یکی از مهم‌ترین اقدامات شهرداری طی چند ماه اخیر توجه ویژه به کف پوشی معابر اصلی و فرعی شهری بناب  عنوان کرد و گفت: خوشبختانه برخی از نقاط مهم شهر مانند محله زرگران، اکبر آباد، خیابان امام و سایر نقاط شهری بناب کفپوش سازی شدند.

وی تصریح کرد: شهرداری در نظر دارد برخی از محلات فرعی و کوچه ها را در صورت تمایل اهالی کف پوش سازی کند که این کار برای ۱۰۰ متر مکعب به بالا قطعاً انجام خواهد شد و اهالی می‌توانند به صورت جمعی درخواست‌های خود را برای شهرداری ارسال و شهرداری نیز با همکاری آنها و تهیه مصالح نسیت یه کف پوشی اقدام خواهد کرد.

کلیددار شهر بناب یکی از مهم‌ترین برنامه‌های شهرداری در سال آینده را آسفالت ریزی گسترده در محلات هدف و همچنین لکه گیری و آسفالت ریزی خیابان‌های اصلی شهر بناب عنوان کرد و گفت: به نظر داریم با شروع فصل کاری اقدامات بسیار گسترده‌ای را برای آسفالت ریزی معابر انجام بدهیم چراکه مهمترین نیاز امروز شهر بناب را آسفالت آن می دانیم.

 

شهردار بناب در پاسخ به خبرنگار پایگاه خبری صدای بناب در خصوص وضعیت پروژه کمربندی بعثت گفت: این پروژه از ابتدای سال جاری شروع شده است و حدود ۴۰ درصد پیشرفت دارد و قطعاً جزو اولویت های شهرداری در سال آینده به حساب می‌آید که البته نهال کاری و جدول گذاری آن در حال اجرا می باشد.⚡️نظام پرست در خصوص وضعیت بودجه شهرداری بناب برای سال آینده گفت: شورای اسلامی شهر بودجه ای حدود ۱۲۰ میلیارد تومان برای سال ۱۴۰۰ در نظر گرفته است که همین میزان بودجه در سال ۹۹ حدود ۹۰ میلیارد تومان و سال ۹۸ حدود ۵۵ میلیارد تومان بود که امیدواریم با تخصیص کامل اعتبارات بتوانیم پروژه‌های عمرانی و کارهای زیبا سازی شهری بخصوص پل میدان معلم را انجام بدهیم.⚡️

 

وی افزود: متاسفانه آحاد مردم شهرداری را نهادی بدهکار می دانند اما در واقع شهرداری بناب از محل عوارض مبالغ بسیار زیادی را طلبکار میباشد و در صورت ساماندهی دریافت عوارض می تواند خدمات بسیار گسترده ای را به مردم بدهد لذا در همین راستا با عناوین مختلف مانند طرح تشویقی و تخفیف ۲۵ درصدی سعی کردیم عوارض را ساماندهی کنیم تا شهرداری بتواند درآمد بهتری داشته باشد و خدمات گسترده‌تری را بدهد.⚡️

 

شهردار بناب یکی از اهداف مهم شهرداری بناب در راستای بهبود فضای شهری و همچنین ساماندهی ساخت و سازها را توجه ویژه به انبوه سازی عنوان کرد و گفت: در همین راستا و با هدف حمایت از انبوه سازی کسانی ساختمان های مرتفع و البته استاندارد  را بسازند با هدف حمایت از آنها از طبقه ۵ به بالا در صدورپروانه ۲۰ درصد تخفیف خواهند گرفت.⚡️

 

کلیددار شهر بناب در پایان ضمن تقدیر و تشکر از عوامل زحمت کش شهرداری بناب گفت: خوشبختانه معوقات و حقوق پرسنل شهرداری تا اسفند ماه واریز شده است و امیدواریم تا چند روز آینده عیدی و حقوق اسفند آنها نیز واریز شود و امیدواریم در ادامه با همکاری مردم و تلاش شبانه روزی عوامل شهرداری بناب شاهد پیشرفت و شکوفایی شهر بناب در همه عرصه ها باشیم.

به گزارش روابط عمومی شهرداری بناب  جواد نظام پرست صبح امروز در جلسه انجمن کتابخانه های شهرستان بناب با تاکید بر اینکه شهرداری در حوزه کتاب و کتابخوانی از کتایخانه های شهرستان حمایت کامل خواهد کرد گفت: شهرداری با وجود تمام مشکلات مالی و اقتصادی خود در بحث قانون نیم درصد به کتابخانه‌های عمومی شهرستان بناب کمک خواهد کرد.

شهردار بناب بر ضرورت ایجاد نشاط در فضای کتابخانه ها تأکید کرد و گفت: کتابخانه ها باید طوری طراحی و زیباسازی شوند که جوانان و نوجوانان با روحیه شاد در فضای کتابخانه ها حضور پیدا کرده و با رعایت پروتکل های بهداشتی به مطالعه خود بپردازد.

وی خاطر نشان کرد: حدود یک سال می‌گذرد که کرونا با زندگی مردم کاملاً درگیر شده است و ما نمی‌توانیم بیش از این منتظر پایان کرونا باشیم لذا باید شرایط را طوری فراهم کنیم که به موضوعات مهم به خصوص کتاب و کتابخوانی لطمه وارد نشود.

کلیددار شهر بناب در پایان بر ضرورت تقویت روحیه خوانش کتاب در فضای مجازی تاکید کرد و گفت: کتابخانه های عمومی شهرستان بناب با کمک سایر نهادها مانند اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی می بایست در فضای مجازی برنامه ریزی داشته باشند که علاقه مندان بتوانند با رویه بیشتر در این فضا به کتابخوانی مشغول شوند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری بناب جواد نظام پرست شهردار بناب به مناسبت زادروز خواجه نصیرالدین طوسی و فرا رسیدن 5 اسفند روز مهندس، این روز را به تمامی مهندسین شهرستان بناب تبریک گفت.

پنجم اسفندماه، خجسته میلاد دانشمند بزرگ ایرانی خواجه نصیرالدین طوسی، روز ملی مهندس نامگذاری شده است که بدون شک نامگذاری روز بزرگداشت خواجه نصیر الدین طوسی به عنوان شخصیتی نمونه و الگو در مهندسی کهن ایران اسلامی، به نام روز مهندس، در راستای توجه ویژه به نقش والا و ارزشمند تلاشگران این عرصه در سراسر کشور عزیز ایران می باشد.

بنده فرا رسیدن این روز را بر تمام مهندسین شهرستان بناب بخصوص مهندسان زحمت کش در مجموعه شهرداری بناب تبریک گفته و امیدوارم با تلاش بی وقفه ی مهندسان عزیز شاهد رشد و پیشرفت روز افزون این مرز و بوم باشیم.

 

جواد نظام پرست شهردار بناب

صفحه1 از107

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت

گزارشات پر بازدید